ALEX DOWIS
ŽIVOTOPIS

img:a-dowis.jpg

Alex Dowis

Alex Dowis se jako výtvarník, scénograf, textař, režisér i herec  podílel na celé řadě divadelních a filmových produkcí u nás i v zahraničí.

Narodil se v Praze  29. března 1979 a věnuje se malbě a kresbě od útlého  dětství. Podstatnou část jeho rané tvorby tvoří velké nástěnné malby, jako součást vnitřních a venkovních designů, vycházejících zejména z oblasti umění graffity a street art.

V letech 2000–2003 se Alex Dowis zabýval provozem hip-hopového klubu a produkcí desítek kulturních akcí po celém území České republiky. Je např. zakladatel produkční agentury DEPO CREW a festivalu HIP HOP KEMP.

Od roku 2003 začal zároveň aktivně působit jako výtvarník, scénograf, textař, režisér a herec v pražském divadle Archa. Spolupracoval na mnoha divadelních  produkcích v Evropě, USA a Asii např.  CHAT – NEBEZPEČNĚ SNADNÉ ZNÁMOSTI  (2003),  V 11:20 TĚ OPOUŠTÍM (2005), SENANDERSEN (2006).

V posledních letech se mimo jiné Alex Dowis věnuje také animované tvorbě, filmovým dekoracím a scénografii např. POSLEDNÍ SEZÓNA – seriál ČT (2006), RUNNING SCARED – celovečerní film USA (2006). Jako výtvarník je často vyhledáván při tvorbě reklamních kampaní např. UNIMILLS – Babiččina volba (2011 a 2012),  MICROSOFT – Windows  8 – reklama kreslená křídou (2013).

Mezi další aktivity patří živé výtvarné exhibice a workshopy na různých eventech, výstavách, sportovních a společenských akcí.

Do širokého povědomí veřejnosti  se zapsal jako finalista soutěže Česko-Slovensko má talent 2012, kde celosvětově představil svůj originální projekt Light Art (malování světlem). Dále se věnuje i kreslení do písku tzv. Sand Art a dalším výtvarným technikám.

V současnosti připravuje projekt JACK RUSSEL ZACHRÁNCE PLANETY. Celovečerní kreslený film je inspirovaný výtvarným odkazem Vladimíra Jiránka a bude sci-fi rodinnou komedií vytvořenou klasickou technikou – kreslení jednotlivých oken a jejich plošková animace pomocí počítače. Alex byl pro tento projekt osloven právě Vladimírem Jiránkem a ten jej při jeho přípravě učil svůj styl – charakteristickou přerušovanou linku.

http://www.dowis.cz/

PRO INFORMACE O MOŽNOSTI ZAKOUPENÍ PRÁV K UŽITÍ LICENCÍ NÁS KONTAKTUJTE ZDE